Zdrowe włosy

czb.jpg

Zanim zaczniemy dbać o pielęgnację i stylizację włosów, powinniśmy przyjrzeć się swojej diecie, ponieważ piękne i zdrowe włosy nie są wyłącznie darem natury. Kluczowym elementem jest zróżnicowana dieta, bogata w substancje odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu naszych włosów. Cebulki potrzebują wiele energii by tworzyć nowe, zdrowe włosy. Czerpią tę energię nie z odżywek, lecz z naszej krwi. Żywieniowe niedostatki lub nadmierne odchudzanie może sprawić, że włosy staną się cienkie, kruche i matowe. Dlatego należy pamiętać o codziennej dawce witamin, białka, składników mineralnych oraz zrównoważonej diecie z dużą ilością owoców, ryb, drobiu, zielonych warzyw liściastych, mleka, soi i zbóż. Koniecznym warunkiem jest także picie dużej ilości wody. Włosy potrzebują mnóstwo płynów, podobnie jak wszystkie inne komórki naszego organizmu. Mycie i dbanie o włosy to podstawa perfekcyjnej stylizacji.

 

Mycie włosów

Zawsze wybieraj delikatny, dopasowany do Twojego typu włosów, szampon. Jego niewielką ilość (wielkości orzecha laskowego) wetrzyj we włosy. Nie używaj kosmetyków intensywnie zapobiegających przetłuszczaniu, gdyż istnieje niebezpieczeństwo, że skóra może zareagować na nie nadmierną produkcją łoju. Staraj się zawsze dokładnie spłukiwać szampon z głowy. Woda nie powinna być gorąca.

 

Pielęgnacja

Odżywka przywróci naturalną ochronę włosów, która została tymczasowo utracona na skutek oddziaływania szamponu. Rozprowadź odżywkę zaczynając od cebulek włosów aż po same końce, a następnie pozostaw ją mniej więcej na minutę. Dodatkowa wskazówka: Zmyj odżywkę zimną wodą. Dzięki czemu pobudzisz krążenie krwi, a także zawęzisz pory skóry.

 

Suszenie

Wilgotne włosy są szczególnie wrażliwe. Pamiętając o tym, staraj się nie wycierać ich ręcznikiem zbyt intensywnie. Najlepiej zawinąć włosy w ręcznik i pozwolić im osuszyć się, a dopiero później sięgnąć po suszarkę do włosów. Zanim ją włączysz, ustaw odpowiednią temperaturę nawiewu, gdyż za gorące powietrze może wysuszyć włosy i sprawić, że użyte do pielęgnacji produkty nie przyniosą korzyści. Jeżeli często jesteś w pośpiechu, wybierz z naszej oferty suszarkę o wysokiej prędkości nawiewu. Zanim przejdziesz do stylizowania włosów, pamiętaj by je dokładnie wysuszyć, zapobiegając tym samym możliwości ich uszkodzenia. Co więcej, włosy muszą być całkowicie wysuszone, jeżeli zamierzasz ułożyć je za pomocą prostownicy do włosów, lokówki czy innego urządzenia o podobnym działaniu.