Stylizacja suszarką

v-1.jpg

Suszarka do włosów była i będzie podstawowym narzędziem do stylizacji – za równo fryzjerzy jak i konsumenci stosują suszarki nie tylko do suszenia, lecz także do układania włosów. Podczas suszenia można wyprostować włosy przy pomocy szczotki, nadać kształt grzywce lub zwiększyć objętość fryzury. Oto kilka wskazówek na temat tego jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z profesjonalnej suszarki do stylizacji włosów: 

DYSTANS: należy zachować odpowiednią odległość pomiędzy suszarką a włosami – minimum 20 cm. Najlepiej jest wybrać wyższą prędkość wentylatora przy niższej temperaturze. Nadmiernie gorące powietrze suszarki negatywnie wpływa na włosy i skórę głowy.

CHŁODNE POWIETRZE: jeśli suszarka posiada opcję suszenia za pomocą chłodnego powietrza, warto z niej korzystać, w szczególności po to by ochłodzić włosy, które zostały uprzednio wystylizowane przy użyciu wysokiej temperatury. 

NASADKA: wąska nasadka koncentruje powietrze i kieruje je na wybraną partię włosów. Jest to niezbędny element stylizacji. Suszarka do włosów powinna być używana bez nasadki wyłącznie do momentu wstępnego osuszenia włosów. 

DYFUZOR: jest to duża okrągła nasadka, która rozprasza przepływ powietrza. Technika ta w idealny sposób zapewnia delikatne suszenie za równo naturalnych loków jak i włosów poddanych trwałej ondulacji. 

JONY: jeśli chcesz dbać o swoje włosy podczas suszenia i stylizacji, wybierz suszarkę z jonizacją. Suszarki do włosów Valera z funkcją pielęgnacji jonowej posiadają generator,  produkujący miliony jonów ujemnych, które zmniejszają elektryzowanie podczas suszenia i stylizacji oraz pomagają utrzymać naturalną wilgotność włosów, ułatwiając tym samym ich rozczesywanie. 

OBJĘTOŚĆ: proste, cienkie włosy, które nie posiadają objętości warto suszyć z głową skierowaną w dół lub stosując szybkie ruchy suszarki od dołu włosa aż do nasady.